Пятница, 17.05.2024, 09:09
Последние сообщения:
Помни о главном!

Новый Завет




Поиск по сайту


Добро пожаловать, Гость | Форум | Вход |  (обратная связь)
Правила форума
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск истины » Православная вера » Молитвенная поддержка » Молитвы за усопших православных
Молитвы за усопших православных
СерафимаДата: Среда, 26.11.2014, 04:57 | Сообщение # 1
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме


Молитва за всякого усопшего

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежди живота вечнаго преставльшагося раба Твоего, брата нашего (имя), яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная, избави его вечныя муки и огня геенскаго, и даруй ему причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящым Тя: аще бо и согреши, но не отступи от Тебе, и несумненно во Отца и Сына и Святаго Духа, Бога Тя в Троице славимаго, верова, и Единицу в Троицу и Троицу в Единстве православно даже до последняго своего издыхания исповеда. Темже милостив тому буди, и веру яже в Тя вместо дел вмени, и со святыми Твоими яко Щедр упокой: несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты Един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя правда во веки, и Ты еси Един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

источник http://www.molitvoslov.com/text196.htm
 
СерафимаДата: Среда, 26.11.2014, 05:08 | Сообщение # 2
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Владыко Многомилостиве и Всемилостиве Господи Иисусе Христе Боже наш! Милосерд ты к нам грешным и милосердию Твоему несть конца: не хощеши бо нашей вечной погибели, зане рекл еси: "Не хощу смерти грешника, но еже обратитися и живу быти ему". Слава милосердию Твоему! Слава смотрению Твоему! Слава долготерпению Твоему, Господи! От всего сердца нашего, от всея души нашея благодарим Тя, Боже наш, яко сподобил еси усопшую рабу Твою Александру на одре болезни исповедатися Тебе во гресех своих. Ты же, Господи, Един ведый вся, веси, коль тяжки греси ея, но обаче молим Тя, приими рабу Твою, отшедшую к Тебе аще и грешницею, но не нераскаянною, и воздаждь ей по раскаянному сердцу ея. И якоже Ты приемлеши и единое слово, и единый вздох, и единую каплю слезную от исповедающегося Тебе с чистым и сокрушенным сердцем, темже убо молим Тя, Сердцеведче Святый, приими ныне от нас нашу молитву за усопшую, вонми молений наших гласу, и услыши ны; со умиленною душею и сокрушенным сердцем молим Тя, Господи, воззри всемилостивым оком Своим на покаявшуюся Тебе усопшую рабу Твою Александру и попали невещественным огнем Духа Твоего Святаго вся терния грехов ея, неисповеданных пред лицем Твоим. Аще же усопшая раба Твоя при покаянии забвению что предаде по немощи естества, или тяжкой болезни, или страха ради часа смертнаго не возможе в сокрушении и умилении сердца покаятися пред Тобою, Господи, ниже возможе принести Тебе плодов достойных покаяния, со умилением просим, молим Тя, Спасителю наш, восполни ея покаяние молитвами Святыя Твоея Церкви и всех святых Твоих, от века благоугодивших Тебе, наипаче же восполни сию духовную скудость Твоею благостию, Твоими дражайшими искупительными и спасительными заслугами; и якоже мытаря оправдал еси, и разбойника, на кресте молившагося Ти, помиловал еси, сице молим Тя: помилуй преставльшуюся к Тебе с верою и упованием и прости ей всякое согрешение вольное и невольное, словом, делом, ведением и неведением содеянное, и такода неосужденно явится пред лицем Твоим в день великаго и Страшнаго Суда Твоего. Молим Тя, дражайший Искупителю наш, сподоби усопшую рабу Твою Александру внити в Царствие Твое, яко сподобившуюся, по Твоей благости, причаститися святых Твоих страшных и животворящих Тайн во оставление грехов и в жизнь вечную. Ты бо, Господи, пречистыми устами рекл еси: "Ядый Мою Плоть и пияй Мою Кровь имать живот вечный". Ты, Господи, Сам сподобил еси усопшую рабу Твою причаститися пречистаго Твоего Тела и пречистыя Твоея Крове, яко залога вечнаго блаженства; сего ради паки молим Тя: да будут ей святыя и животворящия Тайны Твоя, яко угль, попаляющ вся согрешения ея, вся беззакония и неправды ея, да будут во очищение, во освящение, оправдание и оставление грехов, и в залог живота и блаженства вечнаго. Аминь.
 
СерафимаДата: Воскресенье, 28.12.2014, 22:29 | Сообщение # 3
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Со святыми упокой, Христе, души рабов Твоих Александры, Марии, Елены, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь безконечная.
svecha svecha svecha
 
МаринаДата: Среда, 07.01.2015, 20:40 | Сообщение # 4
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Со святыми упокой, Христе Боже наш, душу усопшего раба Твоего новопреставленного Геннадия, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь безконечная, и прости ему вся согрешения его вольныя и невольныя. Аминь.
svecha
 
СерафимаДата: Четверг, 08.01.2015, 00:39 | Сообщение # 5
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего новопреставленного Геннадия, прости ему вся согрешения его вольныя и невольныя и даруй ему Царство Небесное. svecha
 
СерафимаДата: Четверг, 08.01.2015, 00:56 | Сообщение # 6
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Господи, аще же усопший раб Твой, Геннадий при покаянии забвению что предаде по немощи естества, или тяжкой болезни, или страха ради часа смертнаго не возможе в сокрушении и умилении сердца покаятися пред Тобою, Господи, ниже возможе принести Тебе плодов достойных покаяния, со умилением просим, молим Тя, Спасителю наш, восполни его покаяние молитвами Святыя Твоея Церкви и всех святых Твоих, от века благоугодивших Тебе, наипаче же восполни сию духовную скудость Твоею благостию, Твоими дражайшими искупительными и спасительными заслугами; и якоже мытаря оправдал еси, и разбойника, на кресте молившагося Ти, помиловал еси, сице молим Тя: помилуй преставльшегося к Тебе с верою и упованием и прости ему всякое согрешение вольное и невольное, словом, делом, ведением и неведением содеянное, и такода неосужденно явится пред лицем Твоим в день великаго и Страшнаго Суда Твоего.
 
МаринаДата: Суббота, 14.02.2015, 21:55 | Сообщение # 7
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Помилуй меня, Боже, по велицей милости Твоей и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое. Наипаче омый меня от беззакония моего и от греха моего очисти мя, яко беззаконие мое аз знаю и грех мой предо мною есть выну. Тебе единому согреших и лукавое пред Тобою сотворих, яко да оправдишися во словесех Твоих, и победиши внегда судити Ти.
Сердце чисто созижди во мне, Боже, и дух прав обнови во утробе моей. Не отвержи мене от лица Твоего и Духа Твоего Святаго не отыми от мене. Воздаждь ми радость спасения Твоего и Духом владычным утверди мя.
Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе!
На Тебя наше упование возлагаем и надеемся на милосердие Твое.
Просим Тебя, милостивый Господи, душу же, отшедшую к Тебе, отца моего раба Твоего новопреставленного Геннадия приими в Царствие Твое Небесное. Прости ему вся согрешения вольная и невольная, словом и делом, ведением и неведением и даруй ему вечную Жизнь и радость. Не отвернись от слез очей моих и воздыхания сердца моего, прости за дерзость. Прости и помилуй моего папу, Господи!
 
СерафимаДата: Воскресенье, 15.02.2015, 05:19 | Сообщение # 8
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего Геннадия, прости ему вся согрешения вольная и невольная, и даруй ему Царствие Небесное.

Помяни, Господи, от жития сего отшедшия правоверныя цари и царицы, благоверныя князи и княгини, святейшия патриархи, преосвященныя митрополиты, архиепископы и епископы православныя, во иерейстем же и в причте церковнем, и монашестем чине Тебе послужившия, и в вечных Твоих селениих со святыми упокой.
Помяни, Господи, души усопших рабов Твоих всех сродников моих по плоти; и прости им вся согрешения вольная и невольная, даруй им Царствие и причастие вечных Твоих благих и Твоея безконечныя и блаженныя жизни наслаждение.
Помяни, Господи, и вся в надежди воскресения и жизни вечныя усопшия, отцы и братию нашу, и сестры, и зде лежащия и повсюду, православныя христианы, и со святыми Твоими, идеже присещает свет лица Твоего, всели, и нас помилуй, яко Благ и Человеколюбец. Аминь.
Подаждь, Господи, оставление грехов всем прежде отшедшим в вере и надежди воскресения, отцем, братиям и сестрам нашим и сотвори им вечную память.
 
СерафимаДата: Воскресенье, 08.03.2015, 09:04 | Сообщение # 9
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего Бориса (Немцова), прости ему вся согрешения вольная и невольная, и даруй ему Царствие Небесное.

Упокой, Господи, души усопших рабов Твоих Александры, Геннадия, Марии, Елены, Константина, и прости им вся согрешения их вольная и невольная, и даруй им Царствие Небесное.

Помяни, Господи, души усопших рабов Твоих всех сродников моих по плоти; и прости им вся согрешения вольная и невольная, даруй им Царствие и причастие вечных Твоих благих и Твоея безконечныя и блаженныя жизни наслаждение.
 
МаринаДата: Воскресенье, 08.03.2015, 13:23 | Сообщение # 10
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего Бориса (Немцова), помилуй его и спаси!
Упокой, Господи, души усопших рабов Твоих моих родителей, сродников и всех здесь приснопоминаемых!
 
МаринаДата: Среда, 01.04.2015, 21:26 | Сообщение # 11
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшей рабы Твоей Юлии (Вознесенской), прости, помилуй и даруй ей Царствие Небесное, Жизнь бесконечную.
 
СерафимаДата: Четверг, 02.04.2015, 07:27 | Сообщение # 12
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшей рабы Твоей Иулии (Вознесенской), прости ей всякое согрешение вольное и невольное, и даруй ей Царство Небесное.
 
СерафимаДата: Суббота, 09.05.2015, 22:13 | Сообщение # 13
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Спаси, Господи, и помилуй души погибших в Великой Отечественной войне солдат и гражданских людей, защищавших родину, прости им всякое согрешение вольное и невольное и даруй им Царство Твое Небесное.
 
МаринаДата: Суббота, 09.05.2015, 22:22 | Сообщение # 14
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Царство Небесное, Жизнь бесконечная, Вечный покой душам усопших воинов Великой Отечественной войны и гражданских людей! Помилуй, Господи!
 
СерафимаДата: Суббота, 09.05.2015, 22:35 | Сообщение # 15
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Молитвами святых отец наших, Господи Иисусе Христе, Боже наш, помилуй нас!

Во блаженном успении вечный покой подаждь, Господи, усопшим рабам Твоим, защитникам родины нашей, и сотвори им вечную память.
 
СерафимаДата: Суббота, 15.08.2015, 12:59 | Сообщение # 16
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу новопрествленной рабы Твоей Елены, прости ей всякое согрешение вольное и невольное, и по милости Твоей неизреченной даруй ей Царство Твое Небесное.

Подаждь, Господи, оставление грехов всем прежде отшедшим в вере и надежди воскресения, отцем, братиям и сестрам нашим и сотвори им вечную память.
 
МаринаДата: Суббота, 15.08.2015, 13:30 | Сообщение # 17
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Покой, Спасе наш, с праведными новопреставленную рабу Твою Елену и сию всели во дворы Твоя, якоже есть писано; презирая яко Благ прегрешения ея вольная и невольная и вся яже в ведении и не в ведении, Человеколюбче.

Упокой, Боже, усопшия рабы Твоя и учини я в раи, идеже лицы святых, Господи, и праведницы сияют яко светила: отцов, братий и сестер наших, презирая их вся согрешения.
 
СерафимаДата: Четверг, 05.11.2015, 10:10 | Сообщение # 18
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшей рабы Твоей Нины (Павловой), прости ей всякое согрешение вольное и невольное, и сотвори ей вечную память во Царствии Твоем.
http://www.pravoslavie.ru/news/87116.htm

Боже, благодарю Тебя за чудесную книгу Пасха Красная, которую Ты даровал нам, грешным, для вразумления и спасения через верную рабу Твою Нину.

Помяни, Господи, души усопших рабов Твоих всех сродников моих по плоти и всех приснопоминаемых здесь; и прости им вся согрешения вольная и невольная, даруй им Царствие и причастие вечных Твоих благих и Твоея безконечныя и блаженныя жизни наслаждение.

Спаси нас, Господи, Твоею благодатию!
 
МаринаДата: Четверг, 05.11.2015, 17:39 | Сообщение # 19
Группа: † православные христиане
Сообщений: 1717
Статус: отсутствует на форуме
Упокой, Господи, душу усопшей рабы Твоей Нины (Павловой) и прости все её согрешения, сотворенные в житии её на земле, и даруй Царствие Небесное!
Спаси, Господи, и помилуй всех здесь приснопоминаемых!
 
СерафимаДата: Воскресенье, 21.08.2016, 05:30 | Сообщение # 20
Группа: без Бога я-ничто
Сообщений: 5228
Статус: отсутствует на форуме
 
Поиск истины » Православная вера » Молитвенная поддержка » Молитвы за усопших православных
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:

2007 © раба Божия Серафима

Сайт создан в системе uCoz